Відділення обліку бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі

Друк

Відділенняоблікубездомнихгромадянтаосіб, звільненихзмісцьпозбавленняволі.

Бездомність – соціальне становище людини, зумовлене відсутністю в неї будь-якого житла, призначеного та придатного для проживання.

Бездомні громадяни та особи, звільнені з місць позбавлення волі мають право на: повагу до їхньої гідності; охорону здоров'я; соціальний захист; правову допомогу; звернення відповідно  до законодавства із заявами та скаргами до органів державної влади та органів місцевого самоврядування; отримання інформації про свої права та обов'язки.

Проблеми соціального захисту бездомних осіб та соціальної адаптації осіб, які відбули покарання у вигляді обмеження, або позбавлення волі на певний строк, у сучасному суспільстві набули актуальності. Соціальне патрулювання, виявлення, допомога у відновленні документів цій категорії громадян ведеться з 2006 року.

Рішенням тридцятої позачергової сесії п’ятого скликання Ленінської районної у м. Полтаві ради від 25.12.2009 року створено відділення обліку бездомних громадян та звільнених з місць позбавлення волі у складі територіального центру.

Відділення відповідно до ст. 6–9 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей», здійснює облік бездомних та звільнених громадян з видачею посвідчення встановленого зразка, погоджує реєстрацію за адресою відділення для відновлення документів. Відділення співпрацює з районним відділенням внутрішніх справ, відділом громадянства і реєстрації фізичних осіб, підрозділом кримінальної виконавчої інспекції.

З початком зимового періоду та суттєвого зниження температури повітря, особливо гостро постає питання запобігання загибелі бездомних громадян від переохолодження. З цією метою проводяться рейди соціального патрулювання, що забезпечує своєчасне виявлення та надання невідкладної допомоги громадянам, які опинилися у складних життєвих умовах. Серед населення проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо запобігання нещасних випадків з бездомними в осінньо-зимовий період. Також приймається гуманітарна допомога від фізичних осіб для поновлення банку зимового одягу.

Не забуваємо ми й про тих, знаходиться на шляху до виправлення. Так, у виправній колонії №64 спільними з районною радою зусиллями проводяться свята. У подарунок учні, які відбувають покарання, отримали зошити, художньо-навчальну літературу та шкільне приладдя. Для осіб, які готуються до звільнення, підготовлені буклети з інформацією щодо перших кроків з реінтеграції в суспільство. Спільно з благодійною асоціацією «Світло Надії» ведеться робота по допомозі в ре соціалізації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Наша робота – це надання допомоги тим, хто в силу обставин опинився в скрутному становищі і потребує захисту та підтримки. Адже бездомним громадянам важко не тільки в матеріальних, але й в моральних аспектах життя. Оскільки не маючи житла та постійної зайнятості, важко почувати себе впевнено, у суспільстві, бо здається, що нікому  не потрібен. Саме тому їм необхідно мати соціальний статус, щоб мати можливість приймати активну участь у житті  суспільства .

Відділення знаходиться за адресою: Пролетарська, 39 кабінет №111
Консультацію можна отримати за телефоном 7-86-60
            
Години праці:

  • понеділок-четвер з 8.00 до 17.15

п′ятниця  з 8.00 до 16.00

Корисні веб-посилання

Saturday the 27th. Joomla Template Creator. Подільська районна у м. Полтаві рада
Copyright 2012

©