ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

Механізм звернення громадян за призначенням соціальних допомог в умовах карантину

Механізм звернення громадян за призначенням соціальних допомог в умовах карантину

 

             Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання державної соціальної допомоги» від 08.04.2020№264 (далі – Постанова №264), якою передбачено, що строк виплати державної допомоги продовжується на період карантину та на один місяць після дати його відміни і допомога виплачується за повний місяць.

             Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року №247 «Про особливості надання житлових субсидій» заборонено припинення надання житлових субсидій, крім обставин, що унеможливлюють надання субсидії, зокрема, у разі зміни місця проживання одержувача або у разі смерті одинокої особи.

             Збільшено на 50% соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію на період дії карантину, при цьому розрахунок субсидій здійснюватиметься з урахуванням збільшених нормативів незалежно від кількості днів карантину на місяць.

             З метою посилення соціального захисту населення на наступний термін з 01 жовтня 2020 року всім сім’ям, які отримували субсидію в неопалювальний період 2020 року, розрахунок субсидій буде проведено автоматично без застосування норм п.78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р №848 без додаткового звернення усім отримувачам житлових субсидій.

             Разом з тим встановлено, що заява та документи, необхідні для призначення державних допомог, визначеної Постановою №264, можуть бути надіслані поштою.

         Враховуючи ускладнення ситуації, пов’язаної з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID -19, спричиненою коронавірусом SARS- COV-2, в управліннях прийом документів проводиться з дотриманням усіх карантинних вимог, з використанням дистанційних скриньок або направленням поштою. Також постійно працюють гарячі телефонні лінії: 51-30-59 та 51-33-84.

             Отже, наголошуємо, що додаткових звернень від громадян до управлінь у зв’язку з наближенням опалювального періоду не потрібно, субсидії будуть розраховані автоматично  без додаткового звернення.

З 1 липня 2020 року змінено порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям

Згідно законодавства право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини, а також мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію у разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

Допомога на дітей одиноким матерям призначається з місяця звернення до досягнення дитиною 18-річного віку, а у разі навчання дитини за денною формою - до досягнення 23 років.

Детальніше...

З 1 липня 2020 року змінено порядок надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

22 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги  малозабезпеченим сім’ям у новій редакції.

В області державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям отримує 14,2 тис. сімей.

Право на вказану допомогу мають сім’ї які з поважних або незалежних
від них причин мають  середньомісячний  сукупний  доход  нижчий  від
встановленого рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

Детальніше...

Одинокі пенсіонери, старші за 80 років, які потребують постійного стороннього догляду, мають право на щомісячну допомогу

29 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 663, якою внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд.

Внесеними змінами запроваджено новий вид допомоги на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку.

Детальніше...

Корисні веб-посилання

Saturday the 26th. Joomla Template Creator. Подільська районна у м. Полтаві рада
Copyright 2012

©