ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ГАРЯЧА ЛІНІЯ ТЕЛ: 066-209-08-88 (В РОБОЧИЙ ЧАС)

ВІЗИТ ДО МАЙСТРІВ НАРОДНОГО РОЗПИСУ

Друк

   Підопічні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по  районній Програмі з підтримання здорового та активного довголіття населення Подільського району відвідали селище Петриківка на  Дніпропетровщині.

 

Візит до майстрів народного розпису в селище Петриківка Дніпропетровської області

  Підопічні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по  районній Програмі з підтримання здорового та активного довголіття населення Подільського району відвідали селище Петриківка на Дніпропетровщині.

  На батьківщині унікального петриківського розпису твори місцевих живописців зустрічали нас фактично “з порогу”. Уздовж головної автотраси, що пролягає через селище, розтягнувся найдовший петриківський візерунок в світі: розпис прикрашає 120-метровий паркан, який завдяки цьому малюнку увійшов до Книги рекордів України.

  Для більш глибшого занурення в історію селища ми відвідали Петриківський музей етнографії, побуту та мистецтва — спеціалізований етнографічний музей в селищі  відкритий 13 грудня 2010 року при Петриківському центрі народного мистецтва. Тут представлена історія селища та етапи становлення петриківського ремесла. Більша частина експозиції присвячена саме тому періоду коли Петриківка була в розквіті.

  В фондах музею налічується більше 2500 предметів, що розповідають про історію та етнографію цього краю, розвиток народно-прикладного мистецтва, техніки петриківського розпису.

  Петриківський розпис – це поетичний світ фантазій, краси природи, яка є джерелом натхнення для митців і яка традиційно мальовничо представляється творами народних майстрів. Надання Петриківському розпису статусу нематеріальної культурної спадщини людства – це історична подія для нашої держави. Це потужний стимул для зміцнення міжнародного іміджу України в світі як сучасного центру розвитку унікального самобутнього мистецтва.

  Окрім стандартної екскурсії в музеї  для нас провели майстер-клас з малювання розкішних петриківських візерунків та розповіли, як замішати яєчну темперу, якою малюють петриківський розпис, як правильно накладати фарби, зробити вдома «кошачку»- пензлик та багато іншого. І нехай квіти вийшли кривуватими проте яке задоволення власноруч створити справжній петриківський сувенір!

  Після відвідин Петриківки ми завітали у сусіднє село Гречане, на околиці якого ентузіасти з громадської організації “Козацтво Придніпров’я” відтворили повноцінний козацький хутір під назвою «Галушківка».                                                                                                   

  Етнографічний комплекс складається з козацького укріплення  і трьох садиб зразка XIX століття.

На території комплексу розташовані Музей сільського побуту і Музей хреста.

  В експозиції Музею хреста представлено безліч різноманітних хрестів і хрестиків, від крихітних натільних до великих різьблених, металевих і керамічних.

  Наприкінці екскурсії по  Козацькому хуторі «Галушківка» гостей  частували смачними стравами української кухні.

  Наша мандрівка надовго залишиться в пам’яті.

 

Корисні веб-посилання

Sunday the 29th. Joomla Template Creator. Подільська районна у м. Полтаві рада
Copyright 2012

©